Tætsiddende og behagelige lange underbukser til herrer i et design med fokus på komfort og bevægelsesfrihed.
Artilect Mens Boulder 125 Legging er fremstillet af Artilects eget NuYarn 125 som er et ultralet materiale af merinould der giver fremragende åndbarhed og slidstyrke samtidigt med, at det føles blødt og behageligt mod huden.
Underbukserne har ekstra god åndbarhed på udsatte områder, gennegående flade syninger og det tætte men rummelige design sikrer en god bevægelsesfrihed.
Materialer
NuYarn – merinould spundet omkring en kunststofkerne på en særlig måde, der øger uldens elasticitet, slidstyrke og temperaturregulerende egenskaber, samt gør den mere hurtigtørrende og vindresistent
Tag #friluftsland eller #godtudstyrbedreoplevelser, og vær med til at inspirere det gode friluftsliv. Inspirér og lad dig inspirere, fra en unik oplevelse til en anden